top of page

Україна  історична

 

   Рада  вітати тебе на цій сторінці, отже ти справжній патріот своєї Батьківщини. Адже без минулого немає майбутнього.

 

 У нагоді тобі стане така наука як

ТОПОНІМІКА (від грец. topos — місце і  όnομα — назва) - наука, що вивчає географічні назви, їх походження, смислове значення, розвиток, сучасний стан, написання та вимову, а також природні та соціальні умови минулого, за яких дані назви виникли. Топоніміка є інтегральною науковою дисципліною, яка знаходиться на стику трьох областей знань: географії, історії та лінгвістики.

 Базовим поняттям виступають топоніми.

ТОПОНІМ (від грец. topos — місце і  όnομα — назва) — назва місцевості, регіону, населеного пункту, об'єкту рельєфу, будь-якої частини поверхні Землі, тобто географічна назва.Основне значення і головне призначення географічної назви - фіксація місця на поверхні Землі.

 

Форма звітності - довідничок географічних назв  ( не менше 5) створений в текстовому редакторі WORD.

 

Однак, для початку виконай наступні завдання. Відгадай про які населені пункти йдеться та дізнайся багато цікавого.

 

  1. Місто, розташоване в українській  частині дельти Дунаю, на крайньому південному заході України. Порт. Місто відоме під назвою «Українська  Венеція» завдяки численним каналам, проритим уздовж вулиць.

  2. Місто засноване в 1770 році як Олександрівська фортеця, названа на честь генерала Олександра Голіцина, який командував армією на півдні України. У 1806 році перетворюється на місто з назвою Олександрівськ, а в 1921 році перейменоване на  «те, що лежить за порогами».

  3. Місто розташоване в передгір’ях Карпат. Засноване у 1662 році під назвою Станіслав на честь одного з Потоцьких, великих польських землевласників. У 1962 році перейменоване на честь великого українського письменника.

  4. Селище у Кіровоградській області, розташоване на річці Добра.  Виникло  у  другій половині ХVIII ст. За народними переказами тут була чумацька зупинка. Географічний центр України.

  5. Місто на заході України, що виникло у середині ХІІІ століття як фортеця, споруджена за наказом князя і названа на честь свого сина. У 2009 році цьому місту надано звання культурна столиця України.

  6. Місто на сході України, засноване у ХVII ст. як фортеця для захисту від кримських татар. Столиця України до 1934 року.

     

     Відповіді запиши тут

 

 

Якщо тобі не вдалося виконати завдання звернись до посилань – вони допоможуть

 

http://tsn.ua/osoblyva_ukraina/vilkove-ukrayinska-veneciya-310700.html

http://geoknigi.com/book_view.php?id=546

http://legendsukraine.at.ua/publ/pokhodzhennja_nazv_mist_i_sil_ukrajini/ivano_frankivska/pokhodzhennja_nazvi_mista_ivano_frankivsk/20-1-0-59

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B5%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8

http://www.litopys.com.ua/encyclopedia/khronolog-ya-rozvitku-pod-y-v-ukra-n-u-tatarsku-dobu/zasnuvannya-lvova/

http://ukrmandry.com.ua/index.php?id=569 

 

 Під час складання довідника тобі в нагоді стануть такі джерела:

http://euro-map.com/karty-ukrainy/  - карти України

http://ukrmap.org.ua/origin_ukr.htm - походження назв міст України

http://geoknigi.com/book_view.php?id=546 – пізнавальний сайт «Географія»

http://www.toponymic-dictionary.in.ua – топонімічний словник України

 

 

 

 

Свій довідничок надішліть на Galina29101977@ukr.net

 

bottom of page