top of page

Актуальність проекту:

     Реалії сьогодення вимагають від педагога «високу освіту» – загальну і фахову, яку він зуміє використовувати у житті, викликаючи у дітей інтерес і цікавість до навчання. В.Сухомлинський писав про ерудованого, інтелектуально розвиненого вчителя, зокрема, про досконале володіння ним знаннями зі своєї спеціальності. Вчитель, на його думку, повинен знати в десять, двадцять разів більше, ніж буде викладено на уроці. Тільки за такої умови педагог зможе пробудити інтерес до пізнання, жадобу знань в учнів.

    На сучасному етапі у центрі освітнього процесу знаходиться особистість із її своєрідним внутрішнім світом, потребами, інтересами, почуттями. Формується така особистість завдяки впровадженню нових педагогічних технологій, пошуку оптимальних концептуальних підходів до навчання та виховання сучасних учнів.

    На відміну від традиційної педагогіки, яка розглядала етичне, розумове, фізичне, естетичне і трудове виховання як порівняно незалежні напрями, Василь Олександрович розкрив їх взаємопов’язані елементи. Крім того, він установив діалектичний зв’язок між взаємостимулюючими процесами вроджених здібностей та всебічним розвитком особистості, які раніше були відірвані один від одного.

            Глибокий аналіз спадщини В.Сухомлинського свідчить, що він стояв біля витоків поширення руху вчителів-новаторів, відродження педагогіки співпраці, відновлення у вихованні пріоритету загальнолюдських цінностей, що відображено в його багатьох працях. Переконуємось ще раз, що спадщина відомого педагога різнопланова, багатоаспектна. Його педагогічні ідеї не втратили свого значення й досі. Засвоєння спадщини минулого підвищує науковий світогляд вчителя, сприяє розвитку педагогічних здібностей, допомагає творчо використовувати досвід педагогів минулого в сучасному суспільстві.

  Даний проект "100 кроків до В.Сухомлинського" покликаний допомогти педагогічному працівнику правильно виділити пріоритети у своїй роботі, визначити її напрямки, завдання, знайти власний, індивідуальний стиль в роботі з учнями, а також виробити власну стратегію роботи у формуванні високоморальної, духовної особистості.

 

Мета проекту:

  • вивчення педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського;

  • впровадження в освітньо-виховний процес спадщини великого педагога В.О.Сухомлинського.

 

Завдання проекту:

  1. Організація цілеспрямованої роботи педагогічного колективу школи щодо реалізації проекту.

  2. Реалізація заходів присвячених до 100-річчя В.Сухомлинського.

  3. Визначення оптимальних методів, форм, засобів, що сприятимуть формуванню ключових компетентностей у школярів через вивчення спадщини В. О. Сухомлинського.

  4. Виховання всебічно й гармонійно розвиненого свідомого громадянина й щасливої людини

 

Термін реалізації проекту –   вересень 2017- вересень 2018  

І ЕТАП - 2017/2018 н.р.

ІІ ЕТАП - 2018/2019 н.р.

Автор і координатор проекту:

  заступник директора з навчально-виховної роботи Маргарид Галина Вікторівна

 

Учасники проекту:

 педагоги школи, учні, адміністрація

bottom of page